Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2017 do hor Rakouska a Slovinska

Dolomity 2008 42Jako tradičně, i letos pořádáme pro mládež a naše další příznivce letní zájezd, tentokrát pěší do Rakouských a Slovinských Alp.

Účastníci a přihlášky

Děti a mládež od 12ti let, mladší po dohodě s vedoucím zájezdu. Starší v případě, že jsou ochotni snášet společnost mládeže. Maximální počet účastníků je 40 včetně vedoucích. Uzávěrka řádného termínu přihlášek 15. 4. 2016. Pozdější možné do naplnění kapacity. Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 25 platících účastníků, maximální počet je 40.

Odjezd

Sraz je ve pátek 30. 6. 2017 v 15 hod, v ulici Na Ořechovce, Praha 6 - u budovy Fyzikálního ústavu AVČR - zde najdete místo na mapě. V pátek proběhne příprava kuchyně a další přípravné práce. Odjet bychom měli do 16 hod.

Návrat

V neděli 16. 7. 2017 - odpoledne, záleží na situaci na silnicích

Doprava

Pronajatým autobusem celkový počet kilometrů by neměl přesáhnout 2000 km. Zkuste, prosím, mít omezené množství věcí tak, abychom nemuseli neustále nakládat a vykládat plno věcí. V pátek budeme stanovat na českém území.

Stravování

Pro účastníky je zajištěno celodenní stravování počínaje sobotou 1. 7. ráno, konče lehkým obědem v neděli 16. 7. Stravu bude zajišťovat služba složená z účastníků ve spolupráci s vedoucími. Při tůrách, kdy budeme spát na chatách budeme kupovat každému teplou večeři - v nejlevnější variantě - tzv. Bergsteigeressen, pití si ale každý bude hradit sám. Je třeba mít s sebou nádobí k jídlu (ešusy), příbory. Pro třídenní přechody hor je vhodné mít na dvojici plynový či benzínový vařič.

Dietní, vegetariánskou aj. stravu je možno zajistit v omezené míře jen ve spolupráci s dotyčným účastníkem po osobní konzultaci s vedoucím zájezdu. Potřebu speciální stravy uveďte také v přihlášce v poznámce.

Ubytování

Ve vlastních stanech v kempech, na tábořištích, při přechodech ubytování na horských chatách. Pozor do chat musíte s sebou mít povinně vložku do spacáku - tzv. Hüttenschlafsack - lze koupit, ušít - cena je nepřímo úměrná váze. Na chatách se spí na velkých společných noclehárních, v některých případech je k dispozici sprcha za poplatek, někdy ani to ne. Na některých chatách je nutné platit i za pitnou vodu.

Vybavení

Kvalitní boty (silně doporučujeme pohory - na několika místech budeme velmi pravděpodobně procházet sněhem), dobrou pláštěnku (půjdeme i za deště), menší kletr (jídlo na přechod,  láhev na vodu, vložku do spacáku, případně teplejší oblečení, malý ručník), dále pak sluneční brýle, krém s UV faktorem, čelovka nebo baterka, osobní lékárnička, repelent na hmyz. Ve větších výškách v horách mohou být teploty i kolem nuly, ale také přes 20 stupňů, záleží na momentální situaci.

Stany

Domluvte si místa ve stanech tak, ať nevozíme zbytečně mnoho stanů navíc. Doporučené jsou menší stany. Budeme mít 2 tunelové stany, které budou v kempech sloužit na spaní i pro kuchyni.

Mobilní telefon

Je nanejvýš vhodné, aby měl účastník s sebou mobilní telefon, který bude fungovat v zemích EU. Přes všechno úsilí se může stát, že, dojde k tomu, že se někdo ztratí ap. Všude, kde budeme, funguje nyní Roaming jako doma.

Vybavení na ferraty - zajištěné cesty

Během zájezdu si budou moci účastníci projít několik ferrat - tzv. zajištěných cest. Některé velmi lehké ferraty (spíše tedy řetězy) budou přímo na cestě (ty se ale běžně chodí bez vybavení, ostatní budou pro zájemce. Na obtížnější fertaty je třeba mít odpovídající vybavení - tzv. ferratový set - tedy sedák a ferratovou brzdu a také helmu. Pro část lidí je máme k zapůjčení (helmy můžeme zapůjčit vodácké - těžší než horolezecké), ale bude vhodné, když se vám podaří další vybavení si vypůjčit. V každém případě by všichni měli mít alespoň sedák se smyčkou a starší karabinou (může dojít k jejímu odření) - pro lehké cesty. Smyčky zapůjčíme.

Ostatní

Spací pytel, karimatku, běžné oblečení na dobu zájezdu,hygienické potřeby,psací potřeby, osobní léky. Vítané jsou hudební nástroje.

Doklady

Legitimaci zdravotní pojišťovny platnou v rámci EU, občanský průkaz nebo pas, průkazku Alpenverein. S ohledem na to, že se jedná o sportovní zájezd, nepožadujeme přímo potvrzení lékaře či bezinfekčnost. Žádáme však upozornění na možné zdravotní komplikace účastníka - alergie, předepsané léky, nedoléčené zdravotní problémy, stravovací omezení apod.

Program

Program zájezdu vychází z mnoholetých zkušeností organizátorů se obdobnými zájezdy pro mládež. Předběžný program naleznete zde - bude se ale měnit v závislosti, zda se nám podaří rezervovat ubytování na plánovaných chatách. Základní trasy by neměly být příliš obtížné, autobus nás bude celou cestu doprovázet, takže v případě problémů lze některou část cesty vynechat - ale ne úplně vždy.

Pojištění

Všichni účastnici jsou pojištěni základním úrazovým pojištěním v rámci hromadné pojistky uzavřené ČSTV.

S ohledem na ubytování na horských chatách je třeba, aby si každý pro tento rok zařídil pojištění/členství Alpenverein - viz například zde. Toto pojištění, které kryje veškeré aktivity kromě výstupů nad hory vyšší, než 6 000 m, je zároveň poukazem ke slevě na horských chatách v Alpách - většinou se jedná o slevu 50 %, tedy za noc místo 24 EUR jen 12 EUR. Přečtěte si podrobně podmínky průkazky Alpenverein - velmi často se vyplatí, že členství zakoupí rodiče, a všechny jejich děti do 26 let dostávají průkaz zdarma. Také pro starší lze zakoupit pojištění “páru”, i když nejsou sezdaní.

Upozornění

S ohledem na nadcházející předvolební kampaň si účastníci s sebou nesmí brát papoušky!!!

Cena zájezdu

Plná cena zájezdu je 10 500 Kč, cena je proti původnímu předpokladu navýšena o cenu teplých jídel na chatách, což nám ale zajistí pohodlnější putování. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FzÚ budou odbory kromě toho přispívat podle interních směrnic. Zájezd je pořádán jako neziskový, pokud bude výsledná cena nižší, bude přeplatek vrácen účastníkům.

Kapesné

Účastníci budou mít zajištěnou celodenní stravu a placené veškerou dopravu a ubytování. Až na výjimky nebude hrazeno vstupné do muzeí a dalších kulturních zařízení. Kapesné tedy stačí k zakoupení pití na chatách, sladkostí, drobností atd. a na vstupy do muzeí apod. V Rakousku i Slovinsku se platí EUR, na chatách ovšem lze platit kartou je výjimečně.

Placení zájezdu

Cenu zájezdu 10 500 Kč do 10 . 5. 2017 (případně je možné do 10. 5. zaplatit zálohu 6 000 Kč a zbytek doplatit do 15. 6.). To se netýká zaměstanců FzÚ a rodičů účastníků, zaměstnaných ve FzÚ, za které bude zájezd platit FzÚ a rozdíl uhradí zaměstnanci přímo ústavu. Cenu zájezdu je třeba uhradit bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100 (jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, v případě placení za více lidí stačí zaplatit jedním převodem). V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte. Kontaktujte, prosím, vedoucího zájezdu.

Pořadatel

Pořádá Turistický oddíl mládeže TJ Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na profesionální úrovni. Při přípravě zájezdu nebylo ublíženo žádnému zvířeti

Spojeni během zájezdu

724 698 016 - během zájezdu se budeme, jako tradičně dávat stručné informace na blog TOM Solidus. Fakt, že se některý den zpráva neobjeví neznamená, že máme nějaké potíže, ale spíše to, že nestíhám, není signál, nebo mám vybité baterie.

S případnými dotazy a nejasnostmi se prosím obraťte na mne.

ing. Jiří Dlouhý

tel:  724 698 016, 603 841 304

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.