Jarní prázdniny 2018 - Dětský lyžařský kurz pro malé děti do 12-ti let včetně

Dětský lyžařský kurz pro malé děti do 12-ti let včetně

Jarní prázdniny Praha 6–10: 10. 2. (sobota) - 17. 2. (sobota) 2018

On-line přihláška pro děti do 12 let je zde: Přihláška

Pro děti od 12 let je určen kurz pro starší děti, informace naleznete zde.

Účastníci a přihlášky

Pro děti od 6-ti do 12-ti let včetně. V případě velkého zájmu mají přednost děti zaměstnanců Fyzikálního ústavu AV ČR. Uzávěrka řádného termínu přihlášek je 31. 12. 2017. Pozdější přihlášky budou posuzovány individuálně.

Odjezd

Sraz je v sobotu dne 10. 2. 2018 v 8:30 v Cukrovarnické ul. č. 10 před budovou Fyzikálního ústavu, odjezd v 9:00.

Návrat

V sobotu 17. 2. 2018 kolem 16. hod tamtéž. O aktuální/přesnější předpokládané době příjezdu se můžete v sobotu odpoledne informovat na telefonu 604581414 (M. Ledinský).

Doprava

Pronajatým autobusem. Děti by měly mít věci ve dvou zavazadlech. Jeden malý batůžek, který budou moci použít při výletech a jedno větší zavazadlo (doporučujeme batoh nebo velkou tašku - nejraději bez konstrukce, neboť je problém s místem v rolbě i na chatě) na všechny ostatní věci. V menším batohu by měly mít svačinu a boty na přezutí do chaty. Toto zavazadlo si ponesou s sebou na chalupu. Větší zavazadlo musí být označeno jmenovkou a předpokládáme, že jej vyveze rolba. Pokud budete mít spacák zvlášť, nepřivazujte ho k batohu. Takové zavazadlo se nám špatně nakládá do autobusu (rolby). Stačí, když bude podepsaný spacák samostatně. Lyže prosím zabalte do obalu, který opatřete jmenovkou.

Stravování

Strava na kurzu začíná v sobotu pozdním obědem (děti potřebují lehkou svačinku na cestu) a končí rovněž v sobotu obědem a svačinou na cestu. Prosíme, nedávejte dětem navíc žádné potraviny, jídla budeme mít dost. Vlastní zásoby potravin se na pokojích rychle kazí, případně podporují nechuť k jídlu (sladkosti).

Ubytování

Zajištěno v chatě Fyzikálního ústavu v Rokytnici nad Jizerou na vícelůžkových pokojích a noclehárně. Každý účastník musí mít spací pytel nebo povlečení - deky jsou k dispozici.

Program

Lyžařský kurz se skládá z výcviku ve sjezdovém lyžování a z běžeckého výcviku. Je proto nutné, aby děti byly vybaveny jak sjezdovými lyžemi (s odborně seřízeným vázáním), tak i běžkami! Za jízdenky na veřejných vlecích budou od dětí individuálně vybírány peníze dle toho, jak budou vleky využívat. Vlekovné je 2000,-Kč (peníze na vleky doporučujeme uschovat u vedoucího kurzu při odjezdu autobusu, ceník vleků v Rokytnici - www.rokytnice.com). Při výcviku budou děti rozděleny dle věku a výkonnosti. V případě nepříznivých sněhových podmínek, prosíme všechny rodiče, aby děti vybavili i vhodnou obuví pro turistický náhradní program. Vhodná obuv do sněhu je také potřebná už první den při pěším výstupu na chatu. V případě příznivých sněhových podmínek je vhodné, aby děti měly návleky proti sněhu již na cestu k chatě (nikoli zabalené v batohu, který poveze rolba).

Základní denní program

  • 7.30 - snídaně,
  • 8.30-11.45 dopolední výcvik,
  • 12.00- oběd a odpočinek,
  • 14.30-16.30 - odpolední výcvik,
  • 17.00 - svačina,
  • 17.15-18.30 – odpočinek a hry,
  • 18.45 - večeře,
  • 19.15-20.45 - večerní program,
  • 21.00 spánek (menší děti mohou jít spát dříve).

Co s sebou

Spacák nebo povlečení, bačkory, domácí oblečení, oblečení na sjezdování, helma, oblečení na běžky, návleky proti sněhu (na běžky), brýle na lyžování, brýle proti slunci, pohorky (či jiné boty do sněhu), ochranný krém proti slunci, malou lahvičku na pití pro výlety, toaletní potřeby, pokud je to možné vosky na běžky, drobnou společenskou hru, knížku na čtení, propisovačku nebo tužku, kapesné, prohlášení rodičů o zdravotní způsobilosti dítěte (podepsané rodiči, ne lékařem), kopie průkazu zdravotní pojišťovny. U menších dětí důrazně doporučujeme podepsat jim neznámé kusy oblečení (drobné věci typu rukavice, ponožky) monogramem. Ideální je však označit vše, co označit lze (pochopitelně že toto platí tím více, čím menší dítě jede). Každoročně míváme problémy při hledání rukavic, čepic či ponožek (a občas i příleb zatoulaných do jiného pokoje :-)

Cena zájezdu

Plná cena zájezdu je 3 100 Kč. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FZU bude podle platných směrnic zaměstnavatelem a případně odbory (podle zásad odborové organizace) poskytnut příslušný příspěvek.

Na kurz, prosím, posílejte pouze úplně zdravé děti, neboť vzhledem k tomu, že děti jsou ubytovány na pokojích o šesti a více lůžcích, může v případě nedodržení tohoto požadavku dojít k snadnému rozšíření nákazy.

Storno poplatky

V případě, že vaše dcera či syn na kurz neodjede, může být účtováno 1000,-Kč jako stornovací poplatek. V každém případě mi tuto informaci, prosím, dejte vědět hned. Pokusíme se najít náhradu. Někdy se to podaří i den před odjezdem. Při dřívějším odjezdu domů (například z důvodu nemoci) není nárok na finanční kompenzaci.

Placení zájezdu

Cenu zájezdu je nutno uhradit do 15. 1. 2018. To se netýká rodičů, zaměstnaných ve FzÚ, za ně bude zájezd platit FzÚ a zaměstnanci budou vyzváni ústavem k uhrazení případného doplatku až po návratu z kurzu. Cenu zájezdu je možno uhradit buď bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100 (jako variabilní symbol uveďte jméno dítěte), nebo hotově po domluvě s vedoucím kurzu. V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte (fakturu obvykle vyžadují podniky podporující rekreaci dětí svých zaměstnanců). Kontaktujte, prosím, vedoucího kursu.

Pořadatel

Turistický oddíl mládeže TJ Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na plně profesionální úrovni. S o to větším zápalem to ale děláme.

Spojení během kurzu: 604 581 414 (M. Ledinský)

Pevná linka na Horní chatu v Rokytnici: 488 572 076

S případnými dotazy či nejasnostmi se prosím obraťte na vedoucího kurzu:

Martin Ledinský e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V akutních případech volejte na mobil: 604 581 414