Jarní prázdniny 2023 – Lyžařský kurz pro starší děti a mládež (od 12 let)

Jarní prázdniny 2023 – Lyžařský kurz pro starší děti a mládež (od 12 let)

Lyžařský kurz pro starší děti a mládež – prázdniny Praha 6–10:  4. 2. (sobota) – 12. 2. 2023 (neděle)

Pozor – toto jsou informace pro kurz pro děti od 12 let – pro děti mladší jsou určeny tyto informace

Přihlášky uzavřeny - dotazy pro případné zájemce na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Účastníci a přihlášky

Děti a mládež od 12ti let včetně. V případě velkého zájmu mají přednost děti zaměstnanců Fyzikálního ústavu AV ČR, dále pak studenti základních a středních škol. Uzávěrka řádného termínu přihlášek je 31. 12. 2022. Pozdější přihlášky budou posuzovány individuálně.

Odjezd

Sraz je v sobotu dne 4. 2. 2023 v 8:30 v Cukrovarnické 10 před budovou Fyzikálního ústavu, odjezd nejpozději v 9:00. Buďte, prosím dochvilní na sraz, je třeba odjet co nejdříve.

Návrat

V neděli 12. 2. 2023, autobusem tamtéž cca v 16 hod. V případě, že má dítě mladší 18 let odjet dříve samostatně, prosíme o písemnou žádost s uvedením faktu, že dítě může odjet samostatně.

Doprava

Pronajatým autobusem. Doprava věcí na chatu je částečně zajištěna rolbou, část věcí (batoh + běžky) si musí účastníci vynést sami. Také cestou zpět si musí všichni odvézt část svých věcí sami na parkoviště k autobusu. Velké batohy sveze dolů rolba.

Stravování

Pro účastníky je zajištěno celodenní stravování počínaje sobotou 4. 2. večer, konče lehkým obědem v neděli 12. 2. Stravu bude zajišťovat služba složená z účastníků ve spolupráci s vedoucími. Účastníci také zajišťují mytí nádobí a úklid chaty. Veškeré nádobí je v chatě k dispozici. Vemte si případně z domova vhodnou menší láhev, případně termosku na pití na výlety a kapesní nůž.

Ubytování

Zajištěno v chatě Fyzikálního ústavu Braunovka v Rokytnici nad Jizerou na vícelůžkových pokojích a společných noclehárnách. Každý účastník musí mít spací pytel nebo vlastní povlečení – deky jsou k dispozici. Chata je relatvně malá a proto je nutno počítat se stísněným prostorem pro spaní i osobní věci. V případě velkého počtu přihlášených mohou být nejstarší účastníci ubytováni na nevytápěné půdičce, v tom případě budou potřebovat teplý spacák a karimatu - budou včas upozorněni. Chata je vytápěna akumulačními kamny. K dispozici je teplá sprcha. Na chatě i během celého zájezdu je přísný zákaz kouření a alkoholu pro všechny.

Vybavení

Každý účastník vybavení na běžky. Pro sjezdování je třeba mít helmu. Pro ty, co nemají zájem o sjezdování, není třeba sjezdové vybavení. Každodenně bude i program na běžky. Je třeba, aby měli účastnici veškeré lyžařské vybavení v řádném zkontrolovaném stavu, u sjezdových lyží seřízené vázání. Dále by měl mít běžné oblečení na týden, vhodné oblečení na běžky (a sjezdovky), mazání na běžky, pevné boty (pohory), domácí obuv a převlečení do chaty, hygienické potřeby, baterku, opalovací krém, plavky, psací potřeby, osobní léky, legitimaci zdravotní pojišťovny, občanský průkaz či cestovní pas. Pokud nemá dítě mladší 15 let pas či OP, není třeba ho zařizovat, nějak to vyřešíme. S ohledem na přepravu zavazadel rolbou a nutnost nesení prosíme o vybavení batohy, či taškami s možností nesení na zádech, nikoliv kufry, Velmi vítané jsou hudební nástroje, jejich bezpečnou dopravu na chatu a zpět zajistíme.

Je velmi vhodné, aby měli účastníci mobilní telefon, který budou mít u sebe při lyžování, ať už sjezdovém, či běžkovém. Samozřejmostí by měla být nainstalovaná aplikace Záchranka, která může sloužit i pro komunikaci s Horskou službou v případě úrazu či jiného problému na lyžích.

Program

Program bude podle počasí obsahovat sjezdové i běžkové lyžování, hry, soutěže, pěší výlety. Program na běžkách je základní součástí programu a účastníci musí být schopni účastnit se běžeckých výletů. V případě nedostatku sněhu se kurz bude konat, program bude patřičně přizpůsoben.

Pokud bude, s ohledem na stav sněhu, na programu sjezdové lyžování, bude probíhat na vlecích/lanovkách TJ Spartak Rokytnice a to tak, že účastníci budou jezdit na vlecích a lanovkách samostatně v předem stanovených minimálně tříčlenných skupinách bez dozoru vedoucích. Velmi pravděpodobně budeme využívat 3 nebo 4 hodinové jízdenky a to hned od 8:30, kdy je na vlecích a lanovkách ještě volněji. Vedoucí mohou na požádání poskytnout konzultace k technice lyžování a snowboardování, ale klasický výcvik "v družstvech" probíhat nebude. Účastníci jsou povinni dodržovat všechny směrnice provozovatele vleků a lanovek a také pravidla chování na sjezdových tratích.

Při běžkových výletech bude vždy skupina/jednotlivé skupiny) doprovázena/y vedoucími. 

Kapesné

V rámci účastnického poplatku nebudou účastníkům hrazeny vleky a lanovky pro sjezdování. Také pohledy a případné občerstvení na výletech budou muset hradit z vlastního. Doporučené kapesné cca 1500–2000 Kč v případě využívání vleků. Ceník veřejných vleků a lanovek viz web areálu. Při hromadném sjezdování bude využita skupinová sleva 10 % proti ceníku na pokladně.

Pojištění

Všichni účastnici jsou pojištěni základním úrazovým pojištěním v rámci hromadné pojistky uzavřené Českou unií sportu. Další speciální úrazové pojištění nebude uzavíráno. Pokud se chce někdo pojistit, musí tak učinit sám.

Cena zájezdu

Plná cena zájezdu je 3700 Kč pro rodinné příslušníky zaměstnanců Fyzikálního ústavu, 3 900 Kč pro ostatní. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FzÚ náleží kromě toho příspěvek zaměstnavatele a případně příspěvek odborů. Cena zájezdu zůstává stejná i když nevyužijete některou z cest autobusem, v případě kratšího pobytu bude individuálně upravena.

Storno poplatky

S ohledem na vysoký počet přihlášených nebude v případě odhlášení do 48 hodin před začátkem zájezdu účtován strorno poplatek, pozdější odhláška může být spojena s úhradou nadbytečně nakoupených zásob.

Placení zájezdu

Cenu zájezdu je nutno uhradit do 15. 1. 2023. To se netýká rodičů, zaměstnaných ve FzÚ, za které bude zájezd platit FzÚ a rozdíl uhradí zaměstnanci přímo ústavu. Cenu zájezdu je třeba uhradit bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100 (jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte). V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte. Kontaktujte, prosím, vedoucího kurzu.

Informace ze zájezdu/ fotodokumentace

Stručné informace se budeme snažit každodenně umísťovat na náš blog - https://tomsolidus.blogspot.com/. Pokud se informace zpozdí, důvodem nebývá nějaká nepříjemnost, ale to, že autor nestíhá, zapomene apod.

Ze zájezdu je pořizována, jako vždy reportážní fotodokumentace, která je dostupná účastníkům, částečně i veřejně. Pokud by se jakákoliv fotografie komukoliv nelíbila, je třeba upozornit a bude hned znepřístupněna.

Upozornění

S ohledem na současnou energetickou situaci si s sebou mohou brát účastníci pouze papoušky, kteří vydrží noční teploty pod + 5 °C.

Pořadatel

Pořádá Turistický oddíl mládeže Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na profesionální úrovni. Při přípravě zájezdu nebylo ublíženo žádnému zvířeti.

Spojeni během kurzu: 724 698 016

S případnými dotazy a nejasnostmi se prosím obraťte na mne.

ing. Jiří Dlouhý
tel: 724 698 016
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.