Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2020 po Čechách

Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2020 po Čechách

 

 DSC2512Informace a přihlášky k našemu tradičnímu letnímu zájezdu pro děti, mládež i odolné dospělé tentokrát na kola po Čechách.

Přihlášku najdete na konci této stránky

Účastníci: Nadále je možné, aby s námi jel ještě někdo dosud nepřihlášený a to i na část cesty. 

Odjezd: Sraz je v pátek 3. 7. 2020 ve 14 hod, před budovou Fyzikálního ústavu AVČR Cukrovarnická 10- kdo vidí problém v dopravě všech věcí na sraz, může si domluvit uložení části věcí u nás doma - Na Hanspaulce 7, Praha 6. 

V pátek proběhne naložení kuchyně, potravin a osobních věcí v Cukrovarnické ulici a Na Hanspaulce do doprovodného vozidla a cesta na kolech na první tábořiště - cca 40 km přímo z Cukrovarnické ulice.

Kdo by nestíhal, lze dojet přímo na první tábořiště - pozor - nebudeme spát v RaftCampu, jak bylo dříve uvedeno, ale v nedalekém Autocampingu Obora - kemp zvenku vypadá jako nefunkční, ale uvnitř je plno místa a jsme domluveni s majitelkou.  Vjezd do kempu je tady.

Návrat: V neděli 19. 7. 2020 - bude upřesněno.

Doprava: Na kolech s pronajatým doprovodným vozidlem (Ford Tranzit s přívěsem) s řidičem Luďou, které nám bude vozit většinu vybavení.  Mikrobus bude mít jen 4 místa k sezení včetně řidičova, zbytek bude na věci.

Stravování: pro účastníky je zajištěno celodenní stravování počínaje sobotou 4. 7. ráno, konče lehkým obědem v neděli 19. 7. Pokud by měl někdo problém s první večeří, určitě se nějaké jídlo najde. Stravu bude zajišťovat služba složená z účastníků ve spolupráci s vedoucími. Je třeba mít s sebou nádobí k jídlu (ešusy), příbory. Jídlo bude spíše méně masové, ale nebude úplně vegetariánské. 

Ubytování: ve vlastních stanech, ve dvou velkých společných stanech v kempech, na tábořištích a na soukromých pozemcích. Jako tradičně bereme dva tunelové stany, záleží na vás, zda budete tolerovat nedodržení vzdálenosti dvou metrů v těchto stanech.

Vybavení

Zavazadlo doprovodného vozidla: Lépe, než batohy a kletry je mít věci zabalené ve velké tašce, která je do auta skladnější. Nikdy bychom neměli spát daleko od doprovodného auta. Berte si, prosím, spíš méně, než více věcí - nebudeme se pohybovat mimo civilizaci...

Cyklistické:  Každý si zajistí vlastní otestované jízdní kolo (trekové, nebo crossové) schopné vydržet plánované trasy na zájezdu, povinně náhradní duši dle velikosti vašich plášťů, základní nářadí a lepení, ventilky a brzdové špalky, doporučujeme mít s sebou také tzv. patku přehazovačky pro vaše kolo - je jich mnoho druhů a často dochází během našich zájezdů k jejich ohnutí). Zkontrolujte si, prosím, stav svého řetězu – postupně se vytahuje a po cca 1500 km je třeba ho vyměnit. Vlastní pláště je třeba mít nové, nebo zánovní. Vyžadujeme používání helmy na silnici i v terénu. Je třeba mít kolo vybavené předním i zadním světlem (blikačkou) a mít s sebou zámek na kolo. Je vhodné mít kolo vybavené nosičem – v některých případech možná budeme nocovat několik málo km cesty od doprovodného vozidla. Účastníci dostanou na každou část cesty vhodnou kopii mapy. Je třeba počítat s tím, že může také pršet a že pojedeme i v dešti. Určitě je dobré mít nepromokavý obal na mobil. V doprovodném vozidle bude nářadí na opravy kol, s sebou budeme vozit jen základní nářadí.

Pěší: Stačí běžné sportovní boty na ven, nějaké oblečení pro případ chladnějšího počasí, pláštěnka nebo pončo, sluneční brýle, krém s UV faktorem, čelovka nebo baterka, osobní lékárnička. Nepočítáme s delšími pěšími výlety, půjdeme na několikahodinové výlety k Pravčické bráně, do Českého ráje a do skal v Adršpachu.

Stany: Domluvte si místa ve stanech tak, ať nevozíme zbytečně mnoho stanů navíc. Doporučené jsou menší stany.

Mobilní telefon: Je nanejvýš vhodné, aby měl účastník s sebou mobilní telefon. Přes všechno úsilí se může stát, že, zvláště na kolech a ve městech dojde k tomu, že se někdo ztratí ap. Je však třeba počítat s tím, že třeba někdy nebude možností telefon dobíjet, takže se může hodit i powerbanka.

Ostatní: 2x roušku či její ekvivalent (ústní, bederní – podle aktuálních doporučení Ministerstva zdravotnictví), i kdyby momentálně nebyly povinné; spací pytel, karimatku, běžné oblečení na dobu zájezdu, hygienické potřeby, psací potřeby, osobní léky. Mohou se hodit v některých případech přípravky proti komárům. Vítané jsou hudební nástroje.

Při jízdě na kole po veřejných komunikacích jsou účastníci povinní plně dodržovat dopravní předpisy a počítat s tím, že jsou pro některé řidiče "neviditelní". Nesmí jezdit více lidí vedle sebe a také prosíme, abyste nepoužívali za jízdy sluchátka. 

Doklady: 

  • průkazku zdravotní pojišťovny, 
  • občanský průkaz nebo pas, 
  • pražskou tramvajenku, pokud máte, 
  • doklad pro slevu na vlak, pokud máte. 

S ohledem na to, že se jedná o sportovní zájezd, nikoliv dětský tábor, nepožadujeme potvrzení lékaře či bezinfekčnost, žádáme však upozornění na možné zdravotní komplikace účastníka - alergie, předepsané léky, nedoléčené zdravotní problémy, stravovací omezení apod. V každém případě prosíme o to, aby se v žádném případě neúčastnil někdo, u koho je podezření na nákazu COVID-19. V případě storna ze zdravotních důvodů bude vrácen účastnický poplatek.

Program

cyklo: Bude se jednat o etapové jednodenní cesty bez zátěže většinou s možností zkrácení cesty pro pomalejší a slabší. Celodenní etapy by měly mít cca 40 až 80 km, počítáme s tím, že budeme jezdit ve více menších skupinách. Trasa vede z cca 70 % po asfaltu, zbytek po dobrých zpevněných cestách. Část trasy vede po vyhražených cyklostezkách, většina po vedlejších silnicích III. třídy, zcela vyjímečně bychom se měli dostat na hlavní silnice. Doprovodné vozidlo bude schopné v případě potřeby naložit 1–2 lidi i s kolem. Návrh trasy, který bude postupně upřesňován, najdete zde.

pěší/kulturní: Kratší pěší výlety na zajímavá přírodní a kulturní místa. 

ostatní: různé hry, hrátky,večerní sezení u ohně

Další možné změny budou dány momentálními podmínkami, počasím, kondicí účastníků apod.

 

Pojištění: Všichni účastníci jsou pojištěni základním úrazovým pojištěním v rámci hromadné pojistky uzavřené ČUS. Další speciální pojištění nebude uzavíráno.

Upozornění: s ohledem na nebezpečí střetu s netopýry nakaženými koronavirem si účastníci s sebou nesmí brát papoušky!!!

Cena zájezdu: Plná cena zájezdu je 6 500 Kč. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FzÚ budou odbory kromě toho přispívat podle interních směrnic. Zájezd je pořádán jako neziskový, pokud bude výsledná cena nižší, bude přeplatek vrácen účastníkům.

Kapesné: Účastníci budou mít zajištěnou celodenní stravu a placené veškerou dopravu a ubytování. Kapesné tedy stačí k zakoupení sladkostí, drobností atd. 

Placení zájezdu: Cenu zájezdu 6 500 Kč do 10 . 6. 2020. To se netýká zaměstnanců FzÚ a rodičů účastníků, zaměstnaných ve FzÚ, za které bude zájezd platit FzÚ a rozdíl uhradí zaměstnanci přímo ústavu. Cenu zájezdu je třeba uhradit bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100  (jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, v případě placení za více lidí stačí zaplatit jedním převodem). V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte. Kontaktujte, prosím, vedoucího zájezdu.

Pořadatel: Pořádá Turistický oddíl mládeže TJ Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na profesionální úrovni.

Spojeni během zájezdu: 724 698 016 - během zájezdu se budeme, jako tradičně dávat stručné informace na blog TOM Solidus. Fakt, že se některý den zpráva neobjeví neznamená, že máme nějaké potíže, ale spíše to, že nestíhám, není signál, nebo mám vybité baterie.

S případnými dotazy a nejasnostmi se prosím obraťte na mne.

ing. Jiří Dlouhý
tel:  724 698 016
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška