Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2019 na Slovensko

Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2019 na Slovensko

 

 DSC2512Informace a přihlášky k našemu tradičnímu letnímu zájezdu pro děti, mládež i odolné dospělé tentokrát na slovenské řeky a hory.

Přihlášku najdete na konci této stránky

Seznam dosud přihlášených

Účastníci a přihlášky: Děti a mládež od 12 let, mladší po dohodě s vedoucím zájezdu. Starší v případě, že jsou ochotni snášet společnost mládeže. Maximální počet účastníků je 40 včetně vedoucích. Uzávěrka řádného termínu přihlášek 15. 4. 2019. Pozdější možné do naplnění kapacity.

Odjezd: Sraz je v pátek 28. 6. 2019 v 15 hod, v ulici Na Ořechovce, Praha 6 - u budovy Fyzikálního ústavu AVČR - zde najdete místo na mapě - kdo vídí problém v dopravě všech věcí na sraz, může si domluvit uložení části věcí ve Fyzikálním ústavu dříve. V pátek proběhne navazování lodí, příprava kuchyně a další přípravné práce. Nakládání autobusu proběhne od 16 hod, vlastní odjezd před 17. hodinou.

Návrat: V neděli 14. 7. 2019 - pravděpodobně v brzkém odpoledni, záleží na sitaci na silnicích

Doprava: Pronajatým autobusem (s vlekem na lodě). Předpokládaný počet ujetých kilometrů autobusem – 1 000km. S ohledem na počet účastníků je nutné počítat s tím, že budete mít k dispozici prostor nad a pod sedadlem a dále pak prostor na batoh bez kostry či velkou tašku a ne více! 

Stravování: pro účastníky je zajištěno celodenní stravování počínaje sobotou 29. 6. ráno, konče lehkým obědem v neděli 14. 7.. Stravu bude zajišťovat služba složená z účastníků ve spolupráci s vedoucími. Je třeba mít s sebou nádobí k jídlu (ešusy), příbory. Dietní, vegetariánskou aj. stravu je možno zajistit v omezené míře jen ve spolupráci s dotyčným účastníkem po osobní konzultaci s vedoucím zájezdu. Potřebu speciální stravy uveďte také v přihlášce v poznámce.

 DSC2384

Ubytování: ve vlastních stanech, ve dvou velkých společných stanech v kempech a na horských tábořištích.

Vybavení

Pěší: Kvalitní boty, teplé oblečení (rukavice, čepice náhradní oblečení), pláštěnka nebo pončo, sluneční brýle, krém s UV faktorem,  vhodný je spolehlivý a skladný vařič (VAR, Campingaz ad.), čelovka nebo baterka, osobní lékárnička, batoh na dvoudenní cestu.

Vodácké: Pořadatel zajistí potřebné vodácké vybavení - lodě, pádla, helmy, plovací vesty. Účastníci musí mít vhodné staré oblečení, povinně boty do vody, které drží pevně na nohou (staré tenisky apod.). Velmi vhodné je triko s dlouhým rukávem a tepláky na nohy proti sluníčku, nebo voděodolný opalovací krém.

Stany: Domluvte si místa ve stanech tak, ať nevozíme zbytečně mnoho stanů navíc. Doporučené jsou menší stany.

Mobilní telefon: Je nanejvýš vhodné, aby měl účastník s sebou mobilní telefon, který bude fungovat v zemích EU. 

Ostatní: spací pytel, karimatku, běžné oblečení na dobu zájezdu, hygienické potřeby, psací potřeby, osobní léky. Vítané jsou hudební nástroje. 

Doklady: legitimaci zdravotní pojišťovny platnou v rámci EU, občanský průkaz nebo pas, doklad o cestovním pojištění. S ohledem na to, že se jedná o sportnovní zájezd, nepožadujeme přímo potvrzení lékaře či bezinfekčnost. Žádáme však upozornění na možné zdravotní komplikace účastníka - alergie, předepsané léky, nedoléčené zdravotní problémy, stravovací omezení apod.

 DSC2409

Program

Program zájezdu vychází z mnoholetých zkušeností organizátorů s obdobnými zájezdy pro mládež do této oblasti.

Předběžný program zájezdu najdete zde

Pěší: Jedno a vícedenní putování hezkými místy Slovenska (Západní Tatry, Nízké Tatry, Veľká Fatra)

Vodácký: je předpokládána účast začátečníků - vodácký výcvik, splutí jednotlivých řek se stoupající obtížností

- Orava, Váh, Poprad, Dunajec, Bialka, Čierny Váh, Belá

Ostatní: různé hry, hrátky,večerní sezení u ohně

Další možné změny budou dány momentálními podmínkami, počasím, kondicí účastníků apod.

Pojištění: Všichni účastnici jsou pojištěni základním úrazovým pojištěním v rámci hromadné pojistky uzavřené ČSTV. Další speciální pojištění nebude uzavíráno. Doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh po dobu zájezdu, které kryje činnosti na zájezdu konané - tedy turistiku, cykloturistiku (pro držitele ISIC karty je velmi výhodné celoroční pojištění za 350 Kč, které zahrnuje i rizikové sporty). Pořadatel není schopen financovat náklady na případná lékařská ošetření, ani pobyt ve zdravotnických zařízeních.

 DSC2653

Upozornění: s ohledem na nebezpečí střetu se svišti si účastníci s sebou nesmí brát papoušky!!!

Cena zájezdu: Plná cena zájezdu je 9 000 Kč. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FzÚ budou odbory kromě toho přispívat podle interních směrnic. Zájezd je pořádán jako neziskový, pokud bude výsledná cena nižší, bude přeplatek vrácen účastníkům.

Kapesné: Účastníci budou mít zajištěnou celodenní stravu a placené veškerou dopravu a ubytování. Kapesné tedy stačí k zakoupení sladkostí, drobností atd. Na Slovensku platí EUR a většinou se dá platit platební kartou.

Placení zájezdu: Cenu zájezdu 9 000 Kč do 1. 6. 2019. To se netýká zaměstanců FzÚ a rodičů účastníků, zaměstnaných ve FzÚ, za které bude zájezd platit FzÚ a rozdíl uhradí zaměstnanci přímo ústavu. Cenu zájezdu je třeba uhradit bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100  (jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, v případě placení za více lidí stačí zaplatit jedním převodem). V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte. Kontaktujte, prosím, vedoucího zájezdu.

Pořadatel: Pořádá Turistický oddíl mládeže TJ Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na profesionální úrovni.

Spojeni během zájezdu: 724 698 016 - během zájezdu budeme, jako tradičně, dávat stručné informace na blog TOM Solidus. Fakt, že se některý den zpráva neobjeví neznamená, že máme nějaké potíže, ale spíše to, že nestíhám, není signál, nebo mám vybité baterie.

S případnými dotazy a nejasnostmi se prosím obraťte na mne.

ing. Jiří Dlouhý
tel:  724 698 016
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška