Jarní prázdniny 2021 - příměstský program pro starší děti a mládež (od 12 let včetně)

V článku najdete program našich příměstských aktivit ve dnech 27. 2. až 7. 3.
Postupně budou přidávány informace k jednotlivým dnům.
 
Jednotlivé dny:

Obecné podmínky pro všechny dny:

Prosíme o co nejpečlivější zachovávání hygienických pravidel – tedy žádné společné jídlo a jiné fyzické kontakty mezi lidmi, kteří tyto kontakty nemají i tak běžně (sourozenci, partneři). Každý si bude zajišťovat své jídlo, pití, hygienické potřeby apod. a nebude ho s dalšími sdílet. Respirátory do dopravních prostředků jsou samozřejmostí. Na jednotlivé dny nebudeme dělat nějaké přihlášky – kdo přijde, ten s námi pojede. Pokud se budete dopravovat jinak, než je plánováno, domluvte se na srazu s Jirkou 724698016.

Jízdenky na vlaky (a autobusy)

V naprosté většině případů je pro cesty vlakem i autobusem vhodné používat jízdenky PID, držitelé platné Lítačky platí jen pásma mimo vlastní Prahu. Optimální je nákup pomocí aplikace Lítačka, kde si jednoduše stanovíte od kdy lístek platí. U prvního dne jsou popsány detailní informace, u dalších dnů budeme uvádět informace stručněji.

27. 2. pěšky Požárskými lesy

Odjezd vlakem Os 9055 z Hlavního nádraží (8:24), možno přistoupit i v dalších stanicích (Vršovice, Kačerov, Krč, Braník, Modřany) do Týnce nad Sázavou (9:48). Sraz přímo ve vlaku – v horním patře prvního vagónu za lokomotivou.
Jízdenka tam: pro držitele platné Lítačky stačí zakoupit lístek Praha-Zbraslav – Týnec nad Vltavou. Můžete si koupit listek ČD za 57 Kč (do 26 let s ISIC za 14 Kč), nebo lístek PID na 4 pásma za 32 Kč (studenti do 26 let za 8 Kč). Pozor, ve vlaku neplatí SMS jízdenka. Jízdenku PID doporučuji nakupovat pomocí aplikace Lítačka, lze i papírový lístek, ale ten je nutné na nádraží štípnout těsně před odjezdem vlaku, s ohledem na to, že lístek platí 90 minut a cesta z Hlavnho nádraží 83 minut).
Cesta zpět: pravděpodobně vlakem OS9070 Luka pod Medníkem 19:08 - Praha hl.n. 20:07, pokud bude počasí na posezení venku u chaty v Lukách, jinak dříve
Jízdenka zpět: platí podobná pravidla, ale o pásmo méně (3 pásma) - takže PID jízdenka za 24 Kč, nebo pro studenty za 6 Kč. V Lukách nejde koupit papírové jízdenky proto doporučuji aplikaci Lítačka.
Trasa: pěšky pravděpodobně touto trasou – Hornopožárskými lesy, Panská skála, Kněží hora, Včelní hrádek, štoly u Žampachu, osady Goward, Toronto, Dakota.
Vybavení: celá trasa je chodecky nenáročná, stačí běžné oblečení a tenisky, část může být výrazně blátivá. Potraviny po cestě lze zakoupit hned v Týnci nad Sázavou, dál už žádné možnosti nebudou.
Jídlo: závěr tohoto výletu by měl být u chaty Dlouhých u řeky Sázavy – bude možné si něco opéct na ohýnku a snad i bude příležitost pro zpěv s kytarou, tak si vemte na večer buřty apod.

28. 2. na kolech Nádraží Veleslavín – Okoř – Budeč – Kralupy nad Vltavou – metro Vltavská 

v případě nepříznivé předpovědi počasí bude změněno na pěší výlet plánovaný na další den
Sraz: U výstupní stanice autobusu 119 u stanice metra Nádraží Veleslavín v 10:00 hod.
Trasa: na kolech – touto trasou – většinou mimo silnice, občas může být cesta dost blátivá, malé kousky po vedlejších silnicích, kousek před Kralupy po rušnější silnici, které se moc nejde vyhnout.
Vybavení: klasické na kola - náhradní duši, oblečení i do deště. Potraviny po cestě jde zakoupit v Kralupech nad Vltavou

1. 3. pěšky S ohledem na vládní nařížení další akce rušíme

 

3. 3. virtuální setkání

Zvu všechny alespoň na náhradní virtuální setkání ve středu 3.3. od 20:30 hodin na Zoomu na této adrese: http://jdem.cz/fgu2c5