Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2021 Polsko

Letní sportovní zájezd pro mládež a další zájemce 2021 Polsko

 

 DSC2512Informace a přihlášky k našemu tradičnímu letnímu zájezdu pro děti, mládež i odolné dospělé tentokrát po Polsku, v případě náhlé neprostupnosti hranic po Česku.

Přihlášku najdete na konci této stránky

Účastníci a přihlášky: Děti a mládež od 12 let, mladší po dohodě s vedoucím zájezdu. Starší v případě, že jsou ochotni snášet společnost mládeže. Maximální počet účastníků je 40 včetně vedoucích. Uzávěrka řádného termínu přihlášek 15. 5. 2021. Pozdější možné do naplnění kapacity. 

Odjezd: Pátek 2. 7. 2021 ve 14 hod

Návrat: V neděli 18. 7. 2021

Doprava: V případě zájezdu do Polska (na Slovensko) autobus s vlekem na kola, pokud pojedeme jen po Česku, budeme mít doprovodné vozidlo s přívěsem na zavazadla.

Stravování: pro účastníky je zajištěno celodenní stravování počínaje sobotou 3. 7. ráno, konče lehkým obědem v neděli 18. 7. Pokud by měl někdo problém s první večeří, určitě se nějaké jídlo najde. Stravu bude zajišťovat služba složená z účastníků ve spolupráci s vedoucími. Je třeba mít s sebou nádobí k jídlu (ešusy), příbory. Jídlo bude spíše méně masové, ale nebude úplně vegetariánské. Případné specifické požadavky na nějakou dietu je třeba projednat s vedením zájezdu, ve spolupráci s účastníkem jsme schopni zajistit většinu požadavků

Ubytování: ve vlastních stanech, ve dvou velkých společných stanech v kempech, na tábořištích a na soukromých pozemcích. Jako tradičně bereme dva tunelové stany.

Program:

Celá trasa je zanesena do mapy zde: https://mapy.cz/s/lozebadebe (pozor, mapy.cz nemapují v Polsku vodní trasy, takže trasa je tam zmatená cyklo)

 • Podrobný rozvrh aktivit najdete zde
 • 1. den - busem do Děčína
 • 2. den - pěší přechod Saského Švýcarska, poté busem k jezerům u Senftenbergu
 • 3. den - autobusem k polskému pobřeží Baltu
 • 4. až 10. den na kolech na východ podle Baltu až za Gdansk
 • 11. den - přejezd busem a první den na lodích na Mazurech + první den na lodích
 • 12.+13. den - Mazury na vypůjčených kajacích + kus cesty busem
 • 14. den - přejezd busem na jih
 • 15. den - hřebenovka Oravských Beskyd
 • 16. den - pěší přechod, sestup do Vychylovky, k večeru busem k přehradě Těrlicko
 • 17. den - busem návrat domů

Všeobecná charakteristika programu 

cyklo: Bude se jednat o etapové jednodenní cesty bez zátěže většinou s možností zkrácení cesty pro pomalejší a slabší. Celodenní etapy by měly mít cca 50 až 90 km, počítáme s tím, že budeme jezdit ve více menších skupinách. 

pěší/kulturní: Jednodenní výlet na lehko na začátku v Saském Švýcarsku, na konci dvoudenní přechod natěžku v Oravských Beskydech

vodní: moře, třídenní putování na vypůjčených dvoukajacích po řekách a jezerech v oblasti Mazur

ostatní: různé hry, hrátky,večerní sezení u ohně

Další možné změny budou dány momentálními podmínkami, počasím, kondicí účastníků apod.

Vybavení

Povinné: 2 respirátory FFP2 + doklady

Cyklistické:  Každý si zajistí vlastní otestované jízdní kolo (trekové, nebo crossové) schopné vydržet plánované trasy na zájezdu, povinně náhradní duši dle velikosti vašich plášťů, základní nářadí a lepení, ventilky a brzdové špalky, resp. brzdové destičky pro ty, co mají kotoučové brzdy, doporučujeme mít s sebou také tzv. patku přehazovačky pro vaše kolo - je jich mnoho druhů a často dochází během našich zájezdů k jejich ohnutí). Zkontrolujte si, prosím, stav svého řetězu – postupně se vytahuje a po cca 1500 km je třeba ho vyměnit. Vlastní pláště je třeba mít nové, nebo zánovní. Vyžadujeme používání helmy na silnici i v terénu. Je třeba mít kolo vybavené předním i zadním světlem (blikačkou) a mít s sebou zámek na kolo. Účastníci si mohou stánout jednotlivé trasy do mobilu, nebudeme rozdávat tištěné mapy. Je třeba počítat s tím, že může také pršet a že pojedeme i v dešti. Určitě je dobré mít nepromokavý obal na mobil. V autobuse bude nářadí na opravy kol, s sebou budeme vozit jen základní nářadí.

Pěší: Kvalitní boty (nemusí být pohory), teplejší oblečení, pláštěnka nebo pončo, sluneční brýle, krém s UV faktorem,  vhodný je spolehlivý a skladný vařič (VAR, Campingaz ad.), čelovka nebo baterka, osobní lékárnička, batoh na dvoudenní cestu s plným vybavením.

Vodní: není třeba zvláštní vybavení, jede se v podstatě po klidné vodě. Dobré je mít hodně nepromokavý obal na mobil a doklady. I zde využijete skladný vařič. Na vodě si budete vařit sami v malých skupinkách. Určitě doporučujeme repelent proti komárům.

Stany: Domluvte si místa ve stanech tak, ať nevozíme zbytečně mnoho stanů navíc. Doporučené jsou menší stany. Na dvoudenním přechodu si ponesete stan s sebou na zádech, na lodích budete stany vozit s sebou na lodích.

Mobilní telefon: Je nanejvýš vhodné, aby měl účastník s sebou mobilní telefon. Přes všechno úsilí se může stát, že, zvláště na kolech a ve městech dojde k tomu, že se někdo ztratí ap. Je však třeba počítat s tím, že třeba někdy nebude možností telefon dobíjet, takže se může hodit i powerbanka.

Ostatní: Látkovou roušku, která se používala loni na jaře, pokud možno neprůhlednou, běžné oblečení na dobu zájezdu, hygienické potřeby, psací potřeby, osobní léky. Mohou se hodit v některých případech přípravky proti komárům. Vítané jsou hudební nástroje.

Při jízdě na kole po veřejných komunikacích jsou účastníci povinní plně dodržovat dopravní předpisy a počítat s tím, že jsou pro některé řidiče "neviditelní". Polští řidiči nebývají považováni za moc ohleduplné. Nesmí jezdit více lidí vedle sebe a také prosíme, abyste nepoužívali za jízdy na veřejných silnicích sluchátka. 

Doklady: 

 • Povinné testování pro ty účastníky, kteří nemají dokončené očkování +14 dnů či prodělaný COVID + <= 180 v době překročení hranic Polska je zajištěno na testovacím místě v Děčíně v sobotu ráno. Všichni, kdo potřebují test by měli být na test zaregistrování.
 • průkazku zdravotní pojišťovny, 
 • platný občanský průkaz nebo pas, 

S ohledem na to, že se jedná o sportovní zájezd, nikoliv dětský tábor, nepožadujeme potvrzení lékaře či bezinfekčnost, žádáme však upozornění na možné zdravotní komplikace účastníka - alergie, předepsané léky, nedoléčené zdravotní problémy, stravovací omezení apod. V případě storna ze zdravotních důvodů bude vrácen účastnický poplatek.

Pojištění: Všichni účastníci jsou pojištěni základním úrazovým pojištěním v rámci hromadné pojistky uzavřené ČUS. Další speciální pojištění nebude uzavíráno.

Upozornění: s ohledem na možnost výskytu jantaru na pobřeží Baltu si účastníci s sebou nesmí brát papoušky!!!

Cena zájezdu: Plná cena zájezdu je 9 500 Kč. Pokud bud zájezd pouze po Česku, bude cena úměrně snížena - cca 6 500 Kč. Rodinným příslušníkům zaměstnanců FzÚ budou odbory kromě toho přispívat podle interních směrnic. Zájezd je pořádán jako neziskový, pokud bude výsledná cena nižší, bude přeplatek vrácen účastníkům.

Kapesné: Účastníci budou mít zajištěnou celodenní stravu a placené veškerou dopravu a ubytování. Kapesné tedy stačí k zakoupení sladkostí, drobností atd. 

Placení zájezdu: Zálohu ve výši 6 500 Kč do 10. 6. 2021. Doplatek ve výši 3 000 Kč uhraďte, prosím, do 25. 6. 2021. To se netýká zaměstnanců FzÚ a rodičů účastníků, zaměstnaných ve FzÚ, za které bude zájezd platit FzÚ a rozdíl uhradí zaměstnanci přímo ústavu. Cenu zájezdu je třeba uhradit bankovním převodem, na účet TJ Solidus č. 107-9318560287/0100  (jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, v případě placení za více lidí stačí zaplatit jedním převodem). V případě zájmu vystaví TJ Solidus fakturu pro zaměstnavatele rodičů dítěte. Kontaktujte, prosím, vedoucího zájezdu.

Pořadatel: Pořádá Turistický oddíl mládeže TJ Solidus. Kurz je pořádán dobrovolnými vedoucími na neziskovém základě, z čehož plyne, že ne vždy je vše na profesionální úrovni.

Spojeni během zájezdu: 724 698 016 - během zájezdu se budeme, jako tradičně dávat stručné informace na blog TOM Solidus. Fakt, že se některý den zpráva neobjeví neznamená, že máme nějaké potíže, ale spíše to, že nestíhám, není signál, nebo mám vybité baterie.

S případnými dotazy a nejasnostmi se prosím obraťte na mne.

ing. Jiří Dlouhý
tel:  724 698 016
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška